שם :
טלפון :
דוא"ל :

 
 דף הבית >> מאמרים >>  תזונה, אימונים ומה שביניהם

תזונה, אימונים ומה שביניהם
מאת : יוני ניר

תזונה נכונה, אימוני כושר ומה שביניהם

רבים מאיתנו שואלים ותוהים מה יותר חשוב לשינוי אורך ואיכות החיים, תזונה נכונה או אימוני כושר מפרכים.

החלטתם שהגיע הזמן לעשות שינוי במראה הגופני ואז עולה השאלה במה להתחיל ובמה להשקיע את מירב המאמצים? דיאטה ותזונה נכונה או שמא אימונים בחדר כושר יספיקו.

להלן כמה תשובות לפתרון הסוגיה?
ראשית נציין כי עניין זה לא נתון להתלבטות כלל וכלל.  שילוב של אימוני כושר עם תזונה נכונה הוא המתכון לשינוי כלשהוא במראה החיצוני. עניין המינון של הדברים הנ"ל הוא שיכריע כמה גדול ומשמעותי יהיה השינוי שלו ייחלתם.
נציין עוד כי זו אינה טעות לבצע אך ורק אימוני כושר כמו גם שזו לא תהיה טעות לעבוד רק עם תפריט תזונה מתאים.  אך עם זאת רצוי, מומלץ ונכון לעשות זאת במקביל קרי, להתאמן בצורה מסודרת על מנת לזרז תהליכים פיזיולוגיים בגוף יחד עם שילוב תזונה נכונה עד מצב של גרעון קלורי במידה ואתם מעוניינים בהרזיה. שילוב מנצח זה יביא אתכם למצב בו תראו התקדמות הדרגתית ובריאה בדרך אל השגת היעד.

אדם המתחיל להתאמן (ריצות ,ספינינג , או אימוני כוח)  מכניס למעשה את גופו למצב של שריפת שומנים מואצת יותר מהרגיל. אם ישלב האדם גם תזונה נכונה הוא יגרום  למערכת שריפת השומנים  לעבוד בצורה מואצת. כך למעשה תהיה ירידה מבוקרת במשקל עד השגת היעד הרצוי.

אל לנו לטעות כי אימוני כוח אינם יכולים לעשות את אותה פעולה של שריפת השומנים כמו באימוני סיבולת לב ריאה. אם המטרה שלכם כמו באימוני סיבולת לב ריאה היא לעלות את ה –bmr אז אימון הכוח חייב להיות אינטנסיבי קרי,  ואימון השם דגש על שריפת שומנים ופחות על הגדלת מסת השריר. בכל מקרה מסת השריר תעלה כמו גם חיטובו דבר הגורם לעיצוב הגוף נתון חשוב ביותר אם קיימת ירידה במשקל ואיבוד אחוזי שומן.

נתונים פיזיולוגיים
1.  דופק מנוחה נמוך – ספיקת לב טובה יותר. בכל פעימת לב נכנסת כמות דם גדולה יותר לחדרי הלב ובחזרה לגוף דבר השווה ערך לשריפת שומנים מואצת.
2.  כושר גופני גבוה – תפקוד מערכות הגוף בצורה בריאה יותר כגון מערכת כלי הדם, יצירת כמות כדוריות דם אדומות רבה יותר, תפקודי לב, כבד, כליות תקינים יותר.
3.  חשוב לדעת – שריר אינו  מחליף שומן. הגדלת מסת השריר אינה באה על חשבונו של משקל השומן אבל היא תורמת לחיטוב ועיצוב הגוף כמו גם על אחוז שומן נמוך יותר והדגש פה על המילה אחוז ולא משקל השומן (ראה הרחבה מאמר אחוז שומן-משקל שומן)
4.  כיוון שמערכת כלי הדם משתפרת כך מצב ספיגת המזון טובה יותר.
5.  שיפור המצב הרוח והערנות – אין ספק כי השילוב בין תזונה נכונה ובריאה לבין כושר גופני טוב משפר את הלחץ הנפשי ואת כושר התפקוד שלכם בעבודה ובחיי המשפחה
חשוב לזכור כי גם אם החלטתם כי אין באפשרותכם להתאמן ואתם מעוניינים להתמקד בעיקר בתזונה אין זה ימנע מכם לרדת במשקל. בכל זאת רצוי ומומלץ במצב שכזה לצאת מידי פעם להליכה או ריצה אחרת גופכם יתנוון והתפקודים היום יומיים יהפכו קשים אט אט. מנגד, אם אתם מתאמנים בצורה חזקה ונכונה זה לעולם לא יהווה פיצוי על תזונה לקוייה! ולא תהיה ירידה במשקל אלא רק שיפור הכושר וחיזוק הגוף.

לסיכום: יש לשלב עם האימונים גם תפריט תזונה בריא ומסודר. זו הדרך היחידה להשיג גוף רזה, חזק, חטוב ובריא יותר.
 


 
שובר במתנה


פייסבוק


מוצר השבוע
טי ר אקס
רצועות כושר להרזיה חיטוב וחיזוק השרירים.
59
מחיר : 499 ש"ח

כרטיסי אשראי


שירות לקוחות

טלפון : 052-2207985
פקס : 074-7035321

דוא"ל : contact@beasport.co.il
 
     
עוד באתר הצוות שלנו טיפולים אימונים
בוט קאמפ - אימון בקבוצות
קישורים מומלצים
גלריה תמונות
סרטונים
מאמרים
קטלוג מוצרים
לקוח חדש
Google
צוות המאמנים
צוות המטפלים
תזונאיות הבית
שיאצו
עיסוי שבדי
עיסוי רפואי
דיקור סיני
איור ודה
רפלקסולוגיה
ארומתרפיה
פרחי באך
אוסטאופתיה
אימון OUTDOOR
חבילת יום הולדת
אימון זוגי
חבילת חתונה/ אירוע
אימון קבוצתי/ משפחתי
אימונים לילדים ולנוער
עיצוב הגוף לאחר לידה
אימונים לנשים מהמגזר הדתי
חבילות מיוחדות
אימון דראמס אלייב
טאי צ'י
אימוני ריצה


תגיות :

מאמן כושר אישי

|

אימון לאחר לידה

|

מאמני כושר אישיים

|

אימון כושר

|

אימון ספורט

|

תזונה נכונה

|

תוכנית אימון כושר

|

אימוני כושר בבית

|

ציוד כושר

|

מדריכי כושר

|

חבילות כושר